Nöjeskalendern

Det finns något för alla åldrar och smaker

Här hittar du nöjeskalendern för våra fartyg. Du kan se vad som händer ombord genom att välja datum och fartyg i listan nedan. Kul barnunderhållning, fartfyllda shower och coverband. Partykryssningar med en noggrant utvald line-up.

Namn från den svenska hip hop-scenen, populära house-DJs, folkkära idoler från Sverige och internationella världsartister – hitta din favorit! Se även spelschemat på:

Artister ombord →

Nöjeskalender

Nedan kan du söka underhållning på önskat fartyg

Tider för framträdanden kan ändras. För slutgiltiga tider för framträdanden, kom ihåg att se efter i kryssningsprogrammet ombord.
Datum Artist Fartyg Plats Tid
Specialprogram : Escape Game → Silja Serenade Escape Game 16:00 - 21:00
Specialprogram : Velvet Affair → Silja Serenade Starlight 21:00
Opening Show : The Great Gatsby Cruise – The Glorious Gatsby → Silja Serenade Starlight 20:45
Show : The Great Gatsby Cruise – 1920’s meets 2020’s → Silja Serenade Starlight 23:00
Band : Finesse band → Silja Serenade Starlight 21:30
23:30
Trubadur : Antti Lipponen → Silja Serenade Sea Pub 20:00
Trio : Bogart Jazz → Silja Serenade Promenade 15:30
Pianist : George → Silja Serenade Promenade 20:00
DJ : DJ Tim → Silja Serenade New York Club & Lounge 23:30
Aerial acrobatics : Gatsby Flying Chandeliers Silja Serenade Promenade 19:30
Aerial acrobatics : Gatsby: Sway Pole Silja Serenade Promenade 19:45
Karaoke → Silja Serenade New York Club & Lounge 21:00 - 23:00
Jul extra : Jultomten → Silja Serenade Silja Serenade
Kryssningschef : Tiina Tähtinen → Silja Serenade Silja Serenade
Specialprogram : Escape Game → Silja Serenade Escape Game 16:00 - 21:00
Specialprogram : Velvet Affair → Silja Serenade Starlight 21:00
Opening Show : The Great Gatsby Cruise – Let’s Misbehave → Silja Serenade Starlight 20:45
Show : The Great Gatsby Cruise – The Roaring Twenties → Silja Serenade Starlight 23:00
Band : Finesse band → Silja Serenade Starlight 21:30
23:30
Trio : Bogart Jazz → Silja Serenade Promenade 15:30
Pianist : George → Silja Serenade Promenade 20:00
Trubadur : Patrick Linman → Silja Serenade Sea Pub 21:00
DJ : DJ Tim → Silja Serenade New York Club & Lounge 23:30
Aerial acrobatics : Gatsby Flying Chandeliers Silja Serenade Promenade 19:30
Aerial acrobatics : Gatsby: Sway Pole Silja Serenade Promenade 19:45
Karaoke → Silja Serenade New York Club & Lounge 21:00 - 23:00
Jul extra : Jultomten → Silja Serenade Silja Serenade
Bingo → Silja Serenade Silja Serenade 18:00
Kryssningschef : Tiina Tähtinen → Silja Serenade Silja Serenade
Specialprogram : Escape Game → Silja Serenade Escape Game 16:00 - 21:00
Specialprogram : Velvet Affair → Silja Serenade Starlight 21:00
Opening Show : The Great Gatsby Cruise – The Glorious Gatsby → Silja Serenade Starlight 20:45
Show : The Great Gatsby Cruise – 1920’s meets 2020’s → Silja Serenade Starlight 23:00
Trio : Bogart Jazz → Silja Serenade Promenade 15:30
Pianist : George → Silja Serenade Promenade 20:00
Trubadur : Patrick Linman → Silja Serenade Sea Pub 20:00
Band : George Montagner Band → Silja Serenade Starlight 21:30
23:30
DJ : DJ Tim → Silja Serenade New York Club & Lounge 23:30
Aerial acrobatics : Gatsby Flying Chandeliers Silja Serenade Promenade 19:30
Aerial acrobatics : Gatsby: Sway Pole Silja Serenade Promenade 19:45
Karaoke → Silja Serenade New York Club & Lounge 21:00 - 23:00
Jul extra : Jultomten → Silja Serenade Silja Serenade
Kryssningschef : Tiina Tähtinen → Silja Serenade Silja Serenade
Specialprogram : Escape Game → Silja Serenade Escape Game 16:00 - 21:00
Specialprogram : Velvet Affair → Silja Serenade Starlight 21:00
Opening Show : The Great Gatsby Cruise – Let’s Misbehave → Silja Serenade Starlight 20:45
Show : The Great Gatsby Cruise – The Roaring Twenties → Silja Serenade Starlight 23:00
Trio : Bogart Jazz → Silja Serenade Promenade 15:30
Pianist : George → Silja Serenade Promenade 20:00
Trubadur : Patrick Linman → Silja Serenade Sea Pub 21:00
Band : George Montagner Band → Silja Serenade Starlight 21:30
23:30
DJ : DJ Tim → Silja Serenade New York Club & Lounge 23:30
Aerial acrobatics : Gatsby Flying Chandeliers Silja Serenade Promenade 19:30
Aerial acrobatics : Gatsby: Sway Pole Silja Serenade Promenade 19:45
Karaoke → Silja Serenade New York Club & Lounge 21:00 - 23:00
Jul extra : Jultomten → Silja Serenade Silja Serenade
Bingo → Silja Serenade Silja Serenade 18:00
Specialprogram : Escape Game → Silja Serenade Escape Game 16:00 - 21:00
Specialprogram : Velvet Affair → Silja Serenade Starlight 21:00
Opening Show : The Great Gatsby Cruise – The Glorious Gatsby → Silja Serenade Starlight 20:45
Show : The Great Gatsby Cruise – 1920’s meets 2020’s → Silja Serenade Starlight 23:00
Trio : Bogart Jazz → Silja Serenade Promenade 15:30
Pianist : George → Silja Serenade Promenade 20:00
Trubadur : Patrick Linman → Silja Serenade Sea Pub 20:00
Band : George Montagner Band → Silja Serenade Starlight 21:30
23:30
DJ : DJ Tim → Silja Serenade New York Club & Lounge 23:30
Aerial acrobatics : Gatsby Flying Chandeliers Silja Serenade Promenade 19:30
Aerial acrobatics : Gatsby: Sway Pole Silja Serenade Promenade 19:45
Karaoke → Silja Serenade New York Club & Lounge 21:00 - 23:00
Jul extra : Jultomten → Silja Serenade Silja Serenade
Specialprogram : Escape Game → Silja Serenade Escape Game 16:00 - 21:00
Specialprogram : Velvet Affair → Silja Serenade Starlight 21:00
Opening Show : The Great Gatsby Cruise – Let’s Misbehave → Silja Serenade Starlight 20:45
Show : The Great Gatsby Cruise – The Roaring Twenties → Silja Serenade Starlight 23:00
Trio : Bogart Jazz → Silja Serenade Promenade 15:30
Pianist : George → Silja Serenade Promenade 20:00
Trubadur : Patrick Linman → Silja Serenade Sea Pub 21:00
Band : George Montagner Band → Silja Serenade Starlight 21:30
23:30
DJ : DJ Tim → Silja Serenade New York Club & Lounge 23:30
Aerial acrobatics : Gatsby Flying Chandeliers Silja Serenade Promenade 19:30
Aerial acrobatics : Gatsby: Sway Pole Silja Serenade Promenade 19:45
Karaoke → Silja Serenade New York Club & Lounge 21:00 - 23:00
Jul extra : Jultomten → Silja Serenade Silja Serenade
Specialprogram : Escape Game → Silja Serenade Escape Game 16:00 - 21:00
Specialprogram : Velvet Affair → Silja Serenade Starlight 21:00
Opening Show : The Great Gatsby Cruise – The Glorious Gatsby → Silja Serenade Starlight 20:45
Show : The Great Gatsby Cruise – 1920’s meets 2020’s → Silja Serenade Starlight 23:00
Trio : Bogart Jazz → Silja Serenade Promenade 15:30
Pianist : George → Silja Serenade Promenade 20:00
Trubadur : Patrick Linman → Silja Serenade Sea Pub 20:00
Band : George Montagner Band → Silja Serenade Starlight 21:30
23:30
DJ : DJ Tim → Silja Serenade New York Club & Lounge 23:30
Aerial acrobatics : Gatsby Flying Chandeliers Silja Serenade Promenade 19:30
Aerial acrobatics : Gatsby: Sway Pole Silja Serenade Promenade 19:45
Karaoke → Silja Serenade New York Club & Lounge 21:00 - 23:00
Jul extra : Jultomten → Silja Serenade Silja Serenade
Specialprogram : Escape Game → Silja Serenade Escape Game 16:00 - 21:00
Specialprogram : Velvet Affair → Silja Serenade Starlight 21:00
Opening Show : The Great Gatsby Cruise – Let’s Misbehave → Silja Serenade Starlight 20:45
Show : The Great Gatsby Cruise – The Roaring Twenties → Silja Serenade Starlight 23:00
Trio : Bogart Jazz → Silja Serenade Promenade 15:30
Pianist : George → Silja Serenade Promenade 20:00
Band : George Montagner Band → Silja Serenade Starlight 21:30
23:30
Kids festival : Hevisaurus → Silja Serenade Starlight 19:00
Trubadur : Scott Mcmahon → Silja Serenade Sea Pub 21:00
DJ : DJ Tim → Silja Serenade New York Club & Lounge 23:30
Aerial acrobatics : Gatsby Flying Chandeliers Silja Serenade Promenade 19:30
Aerial acrobatics : Gatsby: Sway Pole Silja Serenade Promenade 19:45
Karaoke → Silja Serenade New York Club & Lounge 21:00 - 23:00
Jul extra : Jultomten → Silja Serenade Silja Serenade
Bingo → Silja Serenade Silja Serenade 18:00
Specialprogram : Escape Game → Silja Serenade Escape Game 16:00 - 21:00
Specialprogram : Velvet Affair → Silja Serenade Starlight 21:00
Opening Show : The Great Gatsby Cruise – The Glorious Gatsby → Silja Serenade Starlight 20:45
Show : The Great Gatsby Cruise – 1920’s meets 2020’s → Silja Serenade Starlight 23:00
Trio : Bogart Jazz → Silja Serenade Promenade 15:30
Pianist : George → Silja Serenade Promenade 20:00
Band : George Montagner Band → Silja Serenade Starlight 21:30
23:30
Trubadur : Scott Mcmahon → Silja Serenade Sea Pub 20:00
DJ : DJ Tim → Silja Serenade New York Club & Lounge 23:30
Aerial acrobatics : Gatsby Flying Chandeliers Silja Serenade Promenade 19:30
Aerial acrobatics : Gatsby: Sway Pole Silja Serenade Promenade 19:45
Karaoke → Silja Serenade New York Club & Lounge 21:00 - 23:00
Jul extra : Jultomten → Silja Serenade Silja Serenade
Specialprogram : Escape Game → Silja Serenade Escape Game 16:00 - 21:00
Specialprogram : Velvet Affair → Silja Serenade Starlight 21:00
Opening Show : The Great Gatsby Cruise – Let’s Misbehave → Silja Serenade Starlight 20:45
Show : The Great Gatsby Cruise – The Roaring Twenties → Silja Serenade Starlight 23:00
Trio : Bogart Jazz → Silja Serenade Promenade 15:30
Pianist : George → Silja Serenade Promenade 20:00
Band : George Montagner Band → Silja Serenade Starlight 21:30
23:30
Trubadur : Scott Mcmahon → Silja Serenade Sea Pub 21:00
Aerial acrobatics : Gatsby Flying Chandeliers Silja Serenade Promenade 19:30
Aerial acrobatics : Gatsby: Sway Pole Silja Serenade Promenade 19:45
DJ : Jani → Silja Serenade New York Club & Lounge 23:30
Karaoke → Silja Serenade New York Club & Lounge 21:00 - 23:00
Jul extra : Jultomten → Silja Serenade Silja Serenade
Bingo → Silja Serenade Silja Serenade 18:00
Specialprogram : Escape Game → Silja Serenade Escape Game 16:00 - 21:00
Specialprogram : Velvet Affair → Silja Serenade Starlight 21:00
Opening Show : The Great Gatsby Cruise – The Glorious Gatsby → Silja Serenade Starlight 20:45
Show : The Great Gatsby Cruise – 1920’s meets 2020’s → Silja Serenade Starlight 23:00
Trio : Bogart Jazz → Silja Serenade Promenade 15:30
Pianist : George → Silja Serenade Promenade 20:00
Band : George Montagner Band → Silja Serenade Starlight 21:30
23:30
Trubadur : Scott Mcmahon → Silja Serenade Sea Pub 20:00
Aerial acrobatics : Gatsby Flying Chandeliers Silja Serenade Promenade 19:30
Aerial acrobatics : Gatsby: Sway Pole Silja Serenade Promenade 19:45
DJ : Jani → Silja Serenade New York Club & Lounge 23:30
Karaoke → Silja Serenade New York Club & Lounge 21:00 - 23:00
Jul extra : Jultomten → Silja Serenade Silja Serenade
Specialprogram : Escape Game → Silja Serenade Escape Game 16:00 - 21:00
Specialprogram : Velvet Affair → Silja Serenade Starlight 21:00
Opening Show : The Great Gatsby Cruise – Let’s Misbehave → Silja Serenade Starlight 20:45
Show : The Great Gatsby Cruise – The Roaring Twenties → Silja Serenade Starlight 23:00
Trio : Bogart Jazz → Silja Serenade Promenade 15:30
Pianist : George → Silja Serenade Promenade 20:00
Band : George Montagner Band → Silja Serenade Starlight 21:30
23:30
Trubadur : Scott Mcmahon → Silja Serenade Sea Pub 21:00
Aerial acrobatics : Gatsby Flying Chandeliers Silja Serenade Promenade 19:30
Aerial acrobatics : Gatsby: Sway Pole Silja Serenade Promenade 19:45
DJ : Jani → Silja Serenade New York Club & Lounge 23:30
Karaoke → Silja Serenade New York Club & Lounge 21:00 - 23:00
Jul extra : Jultomten → Silja Serenade Silja Serenade
Bingo → Silja Serenade Silja Serenade 18:00
Specialprogram : Escape Game → Silja Serenade Escape Game 16:00 - 21:00
Specialprogram : Velvet Affair → Silja Serenade Starlight 21:00
Opening Show : The Great Gatsby Cruise – The Glorious Gatsby → Silja Serenade Starlight 20:45
Show : The Great Gatsby Cruise – 1920’s meets 2020’s → Silja Serenade Starlight 23:00
Trio : Bogart Jazz → Silja Serenade Promenade 15:30
Pianist : George → Silja Serenade Promenade 20:00
Band : George Montagner Band → Silja Serenade Starlight 21:30
23:30
Trubadur : Scott Mcmahon → Silja Serenade Sea Pub 20:00
Aerial acrobatics : Gatsby Flying Chandeliers Silja Serenade Promenade 19:30
Aerial acrobatics : Gatsby: Sway Pole Silja Serenade Promenade 19:45
DJ : Jani → Silja Serenade New York Club & Lounge 23:30
Karaoke → Silja Serenade New York Club & Lounge 21:00 - 23:00
Jul extra : Jultomten → Silja Serenade Silja Serenade
Specialprogram : Escape Game → Silja Serenade Escape Game 16:00 - 21:00
Specialprogram : Velvet Affair → Silja Serenade Starlight 21:00
Opening Show : The Great Gatsby Cruise – Let’s Misbehave → Silja Serenade Starlight 20:45
Show : The Great Gatsby Cruise – The Roaring Twenties → Silja Serenade Starlight 23:00
Trio : Bogart Jazz → Silja Serenade Promenade 15:30
Pianist : George → Silja Serenade Promenade 20:00
Band : George Montagner Band → Silja Serenade Starlight 21:30
23:30
Trubadur : Scott Mcmahon → Silja Serenade Sea Pub 21:00
Aerial acrobatics : Gatsby Flying Chandeliers Silja Serenade Promenade 19:30
Aerial acrobatics : Gatsby: Sway Pole Silja Serenade Promenade 19:45
DJ : Jani → Silja Serenade New York Club & Lounge 23:30
Karaoke → Silja Serenade New York Club & Lounge 21:00 - 23:00
Jul extra : Jultomten → Silja Serenade Silja Serenade
Specialprogram : Escape Game → Silja Serenade Escape Game 16:00 - 21:00
Specialprogram : Velvet Affair → Silja Serenade Starlight 21:00
Opening Show : The Great Gatsby Cruise – The Glorious Gatsby → Silja Serenade Starlight 20:45
Show : The Great Gatsby Cruise – 1920’s meets 2020’s → Silja Serenade Starlight 23:00
Trio : Bogart Jazz → Silja Serenade Promenade 15:30
Pianist : George → Silja Serenade Promenade 20:00
Band : George Montagner Band → Silja Serenade Starlight 21:30
23:30
Trubadur : Scott Mcmahon → Silja Serenade Sea Pub 20:00
Aerial acrobatics : Gatsby Flying Chandeliers Silja Serenade Promenade 19:30
Aerial acrobatics : Gatsby: Sway Pole Silja Serenade Promenade 19:45
DJ : Jani → Silja Serenade New York Club & Lounge 23:30
Karaoke → Silja Serenade New York Club & Lounge 21:00 - 23:00
Jul extra : Jultomten → Silja Serenade Silja Serenade
Specialprogram : Escape Game → Silja Serenade Escape Game 16:00 - 21:00
Specialprogram : Velvet Affair → Silja Serenade Starlight 21:00
Opening Show : The Great Gatsby Cruise – Let’s Misbehave → Silja Serenade Starlight 20:45
Show : The Great Gatsby Cruise – The Roaring Twenties → Silja Serenade Starlight 23:00
Trio : Bogart Jazz → Silja Serenade Promenade 15:30
Pianist : George → Silja Serenade Promenade 20:00
Band : George Montagner Band → Silja Serenade Starlight 21:30
23:30
Trubadur : Scott Mcmahon → Silja Serenade Sea Pub 21:00
Aerial acrobatics : Gatsby Flying Chandeliers Silja Serenade Promenade 19:30
Aerial acrobatics : Gatsby: Sway Pole Silja Serenade Promenade 19:45
DJ : Jani → Silja Serenade New York Club & Lounge 23:30
Karaoke → Silja Serenade New York Club & Lounge 21:00 - 23:00
Jul extra : Jultomten → Silja Serenade Silja Serenade
Specialprogram : Escape Game → Silja Serenade Escape Game 16:00 - 21:00
Specialprogram : Velvet Affair → Silja Serenade Starlight 21:00
Opening Show : The Great Gatsby Cruise – The Glorious Gatsby → Silja Serenade Starlight 20:45
Show : The Great Gatsby Cruise – 1920’s meets 2020’s → Silja Serenade Starlight 23:00
Trio : Bogart Jazz → Silja Serenade Promenade 15:30
Pianist : George → Silja Serenade Promenade 20:00
Trubadur : Scott Mcmahon → Silja Serenade Sea Pub 20:00
Band : Fair Play → Silja Serenade Starlight 21:30
23:30
Aerial acrobatics : Gatsby Flying Chandeliers Silja Serenade Promenade 19:30
Aerial acrobatics : Gatsby: Sway Pole Silja Serenade Promenade 19:45
DJ : Jani → Silja Serenade New York Club & Lounge 23:30
Karaoke → Silja Serenade New York Club & Lounge 21:00 - 23:00
Jul extra : Jultomten → Silja Serenade Silja Serenade
Specialprogram : Escape Game → Silja Serenade Escape Game 16:00 - 21:00
Specialprogram : Velvet Affair → Silja Serenade Starlight 21:00
Opening Show : The Great Gatsby Cruise – Let’s Misbehave → Silja Serenade Starlight 20:45
Show : The Great Gatsby Cruise – The Roaring Twenties → Silja Serenade Starlight 23:00
Trio : Bogart Jazz → Silja Serenade Promenade 15:30
Pianist : George → Silja Serenade Promenade 20:00
Trubadur : Scott Mcmahon → Silja Serenade Sea Pub 21:00
Band : Fair Play → Silja Serenade Starlight 21:30
23:30
Aerial acrobatics : Gatsby Flying Chandeliers Silja Serenade Promenade 19:30
Aerial acrobatics : Gatsby: Sway Pole Silja Serenade Promenade 19:45
DJ : Jani → Silja Serenade New York Club & Lounge 23:30
Karaoke → Silja Serenade New York Club & Lounge 21:00 - 23:00
Jul extra : Jultomten → Silja Serenade Silja Serenade
Specialprogram : Escape Game → Silja Serenade Escape Game 16:00 - 21:00
Specialprogram : Velvet Affair → Silja Serenade Starlight 21:00
Opening Show : The Great Gatsby Cruise – The Glorious Gatsby → Silja Serenade Starlight 20:45
Show : The Great Gatsby Cruise – 1920’s meets 2020’s → Silja Serenade Starlight 23:00
Trio : Bogart Jazz → Silja Serenade Promenade 15:30
Pianist : George → Silja Serenade Promenade 20:00
Trubadur : Scott Mcmahon → Silja Serenade Sea Pub 20:00
Band : Fair Play → Silja Serenade Starlight 21:30
23:30
Aerial acrobatics : Gatsby Flying Chandeliers Silja Serenade Promenade 19:30
Aerial acrobatics : Gatsby: Sway Pole Silja Serenade Promenade 19:45
DJ : Jani → Silja Serenade New York Club & Lounge 23:30
Karaoke → Silja Serenade New York Club & Lounge 21:00 - 23:00
Jul extra : Jultomten → Silja Serenade Silja Serenade
Specialprogram : Escape Game → Silja Serenade Escape Game 16:00 - 21:00
Specialprogram : Velvet Affair → Silja Serenade Starlight 21:00
Opening Show : The Great Gatsby Cruise – Let’s Misbehave → Silja Serenade Starlight 20:45
Show : The Great Gatsby Cruise – The Roaring Twenties → Silja Serenade Starlight 23:00
Trio : Bogart Jazz → Silja Serenade Promenade 15:30
Pianist : George → Silja Serenade Promenade 20:00
Trubadur : Scott Mcmahon → Silja Serenade Sea Pub 21:00
Band : Fair Play → Silja Serenade Starlight 21:30
23:30
Aerial acrobatics : Gatsby Flying Chandeliers Silja Serenade Promenade 19:30
Aerial acrobatics : Gatsby: Sway Pole Silja Serenade Promenade 19:45
DJ : DJ Tim → Silja Serenade New York Club & Lounge 23:30
Karaoke → Silja Serenade New York Club & Lounge 21:00 - 23:00
Jul extra : Jultomten → Silja Serenade Silja Serenade
Specialprogram : Escape Game → Silja Serenade Escape Game 16:00 - 21:00
Specialprogram : Velvet Affair → Silja Serenade Starlight 21:00
Opening Show : The Great Gatsby Cruise – The Glorious Gatsby → Silja Serenade Starlight 20:45
Show : The Great Gatsby Cruise – 1920’s meets 2020’s → Silja Serenade Starlight 23:00
Trio : Bogart Jazz → Silja Serenade Promenade 15:30
Pianist : George → Silja Serenade Promenade 20:00
Trubadur : Scott Mcmahon → Silja Serenade Sea Pub 20:00
Band : Fair Play → Silja Serenade Starlight 21:30
23:30
Aerial acrobatics : Gatsby Flying Chandeliers Silja Serenade Promenade 19:30
Aerial acrobatics : Gatsby: Sway Pole Silja Serenade Promenade 19:45
DJ : DJ Tim → Silja Serenade New York Club & Lounge 23:30
Karaoke → Silja Serenade New York Club & Lounge 21:00 - 23:00
Jul extra : Jultomten → Silja Serenade Silja Serenade
Specialprogram : Escape Game → Silja Serenade Escape Game 16:00 - 21:00
Specialprogram : Velvet Affair → Silja Serenade Starlight 21:00
Opening Show : The Great Gatsby Cruise – Let’s Misbehave → Silja Serenade Starlight 20:45
Show : The Great Gatsby Cruise – The Roaring Twenties → Silja Serenade Starlight 23:00
Trio : Bogart Jazz → Silja Serenade Promenade 15:30
Pianist : George → Silja Serenade Promenade 20:00
Band : Fair Play → Silja Serenade Starlight 21:30
23:30
Trubadur : Davitt Barry → Silja Serenade Sea Pub 21:00
Aerial acrobatics : Gatsby Flying Chandeliers Silja Serenade Promenade 19:30
Aerial acrobatics : Gatsby: Sway Pole Silja Serenade Promenade 19:45
DJ : DJ Tim → Silja Serenade New York Club & Lounge 23:30
Karaoke → Silja Serenade New York Club & Lounge 21:00 - 23:00
Jul extra : Jultomten → Silja Serenade Silja Serenade
Specialprogram : Escape Game → Silja Serenade Escape Game 16:00 - 21:00
Specialprogram : Velvet Affair → Silja Serenade Starlight 21:00
Opening Show : The Great Gatsby Cruise – The Glorious Gatsby → Silja Serenade Starlight 20:45
Show : The Great Gatsby Cruise – 1920’s meets 2020’s → Silja Serenade Starlight 23:00
Trio : Bogart Jazz → Silja Serenade Promenade 15:30
Pianist : George → Silja Serenade Promenade 20:00
Band : Fair Play → Silja Serenade Starlight 21:30
23:30
Trubadur : Davitt Barry → Silja Serenade Sea Pub 20:00
Aerial acrobatics : Gatsby Flying Chandeliers Silja Serenade Promenade 19:30
Aerial acrobatics : Gatsby: Sway Pole Silja Serenade Promenade 19:45
DJ : DJ Tim → Silja Serenade New York Club & Lounge 23:30
Karaoke → Silja Serenade New York Club & Lounge 21:00 - 23:00
Jul extra : Jultomten → Silja Serenade Silja Serenade
Specialprogram : Escape Game → Silja Serenade Escape Game 16:00 - 21:00
Specialprogram : Velvet Affair → Silja Serenade Starlight 21:00
Opening Show : The Great Gatsby Cruise – Let’s Misbehave → Silja Serenade Starlight 20:45
Show : The Great Gatsby Cruise – The Roaring Twenties → Silja Serenade Starlight 23:00
Trio : Bogart Jazz → Silja Serenade Promenade 15:00
Pianist : George → Silja Serenade Promenade 20:00
Band : Fair Play → Silja Serenade Starlight 21:30
23:30
Trubadur : Davitt Barry → Silja Serenade Sea Pub 21:00
Aerial acrobatics : Gatsby Flying Chandeliers Silja Serenade Promenade 19:30
Aerial acrobatics : Gatsby: Sway Pole Silja Serenade Promenade 19:45
DJ : DJ Tim → Silja Serenade New York Club & Lounge 23:30
Jul extra : Jultomten → Silja Serenade Silja Serenade
Specialprogram : Escape Game → Silja Serenade Escape Game 16:00 - 21:00
Specialprogram : Velvet Affair → Silja Serenade Starlight 21:00
Opening Show : The Great Gatsby Cruise – The Glorious Gatsby → Silja Serenade Starlight 20:45
Show : The Great Gatsby Cruise – 1920’s meets 2020’s → Silja Serenade Starlight 23:00
Trio : Bogart Jazz → Silja Serenade Promenade 15:30
Pianist : George → Silja Serenade Promenade 20:00
Band : Fair Play → Silja Serenade Starlight 21:30
23:30
Trubadur : Davitt Barry → Silja Serenade Sea Pub 20:00
Aerial acrobatics : Gatsby Flying Chandeliers Silja Serenade Promenade 19:30
Aerial acrobatics : Gatsby: Sway Pole Silja Serenade Promenade 19:45
DJ : DJ Tim → Silja Serenade New York Club & Lounge 23:30
Karaoke → Silja Serenade New York Club & Lounge 21:00 - 23:00
Specialprogram : Escape Game → Silja Serenade Escape Game 16:00 - 21:00
Specialprogram : Velvet Affair → Silja Serenade Starlight 21:00
Opening Show : The Great Gatsby Cruise – Let’s Misbehave → Silja Serenade Starlight 20:45
Show : The Great Gatsby Cruise – The Roaring Twenties → Silja Serenade Starlight 23:00
Trio : Bogart Jazz → Silja Serenade Promenade 15:30
Pianist : George → Silja Serenade Promenade 20:00
Band : Fair Play → Silja Serenade Starlight 21:30
23:30
Trubadur : Davitt Barry → Silja Serenade Sea Pub 21:00
Aerial acrobatics : Gatsby Flying Chandeliers Silja Serenade Promenade 19:30
Aerial acrobatics : Gatsby: Sway Pole Silja Serenade Promenade 19:45
DJ : DJ Tim → Silja Serenade New York Club & Lounge 23:30
Karaoke → Silja Serenade New York Club & Lounge 21:00 - 23:00
Specialprogram : Escape Game → Silja Serenade Escape Game 16:00 - 21:00
Specialprogram : Velvet Affair → Silja Serenade Starlight 21:00
Opening Show : The Great Gatsby Cruise – The Glorious Gatsby → Silja Serenade Starlight 20:45
Show : The Great Gatsby Cruise – 1920’s meets 2020’s → Silja Serenade Starlight 23:00
Trio : Bogart Jazz → Silja Serenade Promenade 15:30
Pianist : George → Silja Serenade Promenade 20:00
Band : Fair Play → Silja Serenade Starlight 21:30
23:30
Trubadur : Davitt Barry → Silja Serenade Sea Pub 20:00
Aerial acrobatics : Gatsby Flying Chandeliers Silja Serenade Promenade 19:30
Aerial acrobatics : Gatsby: Sway Pole Silja Serenade Promenade 19:45
DJ : DJ Tim → Silja Serenade New York Club & Lounge 23:30
Karaoke → Silja Serenade New York Club & Lounge 21:00 - 23:00
Specialprogram : Escape Game → Silja Serenade Escape Game 16:00 - 21:00
Specialprogram : Velvet Affair → Silja Serenade Starlight 21:00
Opening Show : The Great Gatsby Cruise – Let’s Misbehave → Silja Serenade Starlight 20:45
Show : The Great Gatsby Cruise – The Roaring Twenties → Silja Serenade Starlight 23:00
Trio : Bogart Jazz → Silja Serenade Promenade 15:30
Pianist : George → Silja Serenade Promenade 20:00
Band : Fair Play → Silja Serenade Starlight 21:30
23:30
Trubadur : Markus Pätsi → Silja Serenade Sea Pub 21:00
Aerial acrobatics : Gatsby Flying Chandeliers Silja Serenade Promenade 19:30
Aerial acrobatics : Gatsby: Sway Pole Silja Serenade Promenade 19:45
DJ : DJ Tim → Silja Serenade New York Club & Lounge 23:30
Karaoke → Silja Serenade New York Club & Lounge 21:00 - 23:00
Specialprogram : Escape Game → Silja Serenade Escape Game 16:00 - 21:00
Specialprogram : Velvet Affair → Silja Serenade Starlight 21:00
Opening Show : The Great Gatsby Cruise – The Glorious Gatsby → Silja Serenade Starlight 20:45
Show : The Great Gatsby Cruise – 1920’s meets 2020’s → Silja Serenade Starlight 23:00
Trio : Bogart Jazz → Silja Serenade Promenade 15:30
Pianist : George → Silja Serenade Promenade 20:00
Band : Fair Play → Silja Serenade Starlight 21:30
23:30
Trubadur : Markus Pätsi → Silja Serenade Sea Pub 20:00
Aerial acrobatics : Gatsby Flying Chandeliers Silja Serenade Promenade 19:30
Aerial acrobatics : Gatsby: Sway Pole Silja Serenade Promenade 19:45
DJ : DJ Tim → Silja Serenade New York Club & Lounge 23:30
Karaoke → Silja Serenade New York Club & Lounge 21:00 - 23:00
Specialprogram : Escape Game → Silja Serenade Escape Game 16:00 - 21:00
Specialprogram : Velvet Affair → Silja Serenade Starlight 21:00
Opening Show : The Great Gatsby Cruise – Let’s Misbehave → Silja Serenade Starlight 20:45
Show : The Great Gatsby Cruise – The Roaring Twenties → Silja Serenade Starlight 23:00
Trio : Bogart Jazz → Silja Serenade Promenade 15:30
Pianist : George → Silja Serenade Promenade 20:00
Band : Fair Play → Silja Serenade Starlight 21:30
23:30
Trubadur : Markus Pätsi → Silja Serenade Sea Pub 21:00
Aerial acrobatics : Gatsby Flying Chandeliers Silja Serenade Promenade 19:30
Aerial acrobatics : Gatsby: Sway Pole Silja Serenade Promenade 19:45
DJ : Jani → Silja Serenade New York Club & Lounge 23:30
Karaoke → Silja Serenade New York Club & Lounge 21:00 - 23:00
Specialprogram : Escape Game → Silja Serenade Escape Game 16:00 - 21:00
Specialprogram : Velvet Affair → Silja Serenade Starlight 21:00
Opening Show : The Great Gatsby Cruise – The Glorious Gatsby → Silja Serenade Starlight 20:45
Show : The Great Gatsby Cruise – 1920’s meets 2020’s → Silja Serenade Starlight 23:00
Party band : Blaster → Silja Serenade Promenade 21:30
Trio : Bogart Jazz → Silja Serenade Promenade 15:30
Pianist : George → Silja Serenade Promenade 20:00
Band : Fair Play → Silja Serenade Starlight 21:30
23:30
Trubadur : Markus Pätsi → Silja Serenade Sea Pub 20:00
Aerial acrobatics : Gatsby Flying Chandeliers Silja Serenade Promenade 19:30
Aerial acrobatics : Gatsby: Sway Pole Silja Serenade Promenade 19:45
DJ : Jani → Silja Serenade New York Club & Lounge 23:30
Karaoke → Silja Serenade New York Club & Lounge 21:00 - 23:00
Bingo → Silja Serenade Silja Serenade